16.05.2017

If valis oma Leedu peakontori uueks asukohaks büroohoone Narbuto 5

Sel sügisel kolib If kindlustusselts Vilniuse uude büroohoonesse Narbuto 5, mille arendaja on E.L.L. Nekilnojamas turtas. If üürib 1500 m2 büroohoone kahel viimasel korrusel, kuhu luuakse 150 tänapäevasttöökohta. Ifist saab 4620 m2 suuruse üüripinnaga büroohoone Narbuto 5 ankurüürnik.

„Viimati kolisime oma kontorit 13 aastat tagasi. Selle aja jooksul on meie meeskond kasvanud ja vajadused muutunud. Uut asukohta otsides vältisime suuri hooneid, kus me oleks vaid üks üürnik paljude hulgas. A-klassi büroohoone Narbuto 5 kasuks rääkisid peamiselt selle optimaalne suurus, mugav asukoht kesklinnas ja piisavalt palju parkimiskohti,” ütles Ifi üldjuht Zaneta Stankeviciene.

Individuaallahendused – töötajate mugavuse heaks

Eesmärk on luua Ifi uues kontoris Narbuto 5 ärikeskuses õdus kodune atmosfäär ning soodustada veelgi paremat suhtlust ja koostööd kolleegide vahel. Sel põhjusel kasutati ebastandardset lahendust ja kahe korruse vahele rajati avatud sisetrepp ning arhitektidele tehti ülesandeks luua kontor, mis ei oleks mitte üksnes funktsionaalne, vaid ka õdus.

„Me soovisime õdusat õhkkonda ning  seepärast palusime arendajalt kontorisse ebastandardset lahendust – avatud sisetreppi, et kahe korruse vahel ei oleks uksi ja ei peaks kasutama läbipääsukaarti,” lisas Stankeviciene ning avaldas heameelt  arendaja kliendikeskse suhtumise ja parima lahenduse leidmiseks tehtud pingutuste üle.

„Me püüdleme selle poole, et täita kliendi ootusi. Kindlustusselts If valis oma tulevast kontorit väga vastutustundlikult ja professionaalselt – meie ettepanekut hindasid  üürniku palgatud tehnikaspetsialistid ja kinnisvaraturu konsultandid,” ütles E.L.L. Nekilnojamas turtas juht Amelija Rudenko. Samuti märkis ta, et läbirääkimised olid edukad tänu kahe ettevõtte ühistele väärtustele ning eesmärgile kindlustada töötajatele mugavus ja töökeskkonna suurepärane mikrokliima .

Ifi üldjuht Stankeviciene sõnul pöörati erilist tähelepanu kontori planeeringule  ja eri tsoonidele, et rahuldada töötajate erinevaid vajadusi – individuaalne ja meeskonnatöö, koosolekuruumid, telefonikõnede tegemiseks ettenähtud alad, klienditeenindusala, puhkeruumid ja sotsiaalse suhtluse ala, avar kööginurk.

„Näiteks on meil plaanis paigaldada suurimasse koosolekuruumi kokkupandav amfiteater, et ruumi saaks kasutada nii väiksemateks koosolekuteks ümber laua kui ka suuremateks üritusteks,” selgitas Ifi Leedu üldjuht. Selle lahenduse paljude hulgast pakkusid A2SMi arhitektid, kes teevad kontori sisekujunduse.

E.L.L. Nekilnojamas turtase investeering büroohoonesse Narbuto 5 on ligikaudu 9 miljonit eurot. Esimesed üürnikud kolivad sisse juba sel suvel.

Hoone arendaja E.L.L. Nekilnojamas turtas kuulub 1997. aastal Eestis asutatud E.L.L. Kinnisvara gruppi.

 E.L.L. Kinnisvara on Baltimaade üks juhtivaid kinnisvaraarendajaid ja üks erasektori suurimatest kinnisvara valdusühingutest. Ettevõtte peamine tegevusala on pikaajaline investeerimine ärikinnisvarasse (kaubanduskeskused, hotellid ja büroohooned) ning selle arendamine ja haldamine.

 E.L.L. Nekilnojamas turtas on  arendanud mitu suurt kinnisvaraprojekti, sh ärikeskus L3 Biurai, avalik hoone Embassy House, ostu- ja vabaajakeskused Panorama ja Mandarinas Vilniuses ning kaubanduskeskus Saules miestas Šiauliais.