E.L.L. Kinnisvara on Baltimaade suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille peamine tegevusvaldkond on ärikinnisvara projektide arendamine nii arendaja, investori kui haldaja rollis. Fookuses on pikaajalised kinnisvarainvesteeringud: kaubanduskinnisvara, hotellid, büroohooned ning tööstuskinnisvara.

Kontserni bilansimaht on suurenenud 1997. aasta 0,7 miljonilt eurolt ligikaudu 300 miljoni euroni. Ettevõte on investeerinud erinevatesse kinnisvaraarendusprojektidesse kokku üle 350 miljoni euro, seda eeskätt Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Lähiaastatel on ettevõttel tulenevalt turuolukorrast valmisolek investeerida ligikaudu 30-50 miljonit eurot aastas.

E.L.L. Kinnisvara on loodud 1997. aastal ning ettevõte kuulub 100% Eesti kapitalile. Ettevõtte ainuomanik on AS Riverito, mis omab enamusosalust ka börsil noteeritud Baltimaade suurimas ehituskontsernis AS Merko Ehitus. AS Merko Ehitus on meie pikaajaline partner, kellega oleme teinud koostööd enamike projektide projekteerimis- ja ehitustöödel, mis on aidanud tagada hoonete kõrge kvaliteedi.

E.L.L. Kinnisvara kontsern koosneb 26 tütarettevõttest, mis hõlmab nii kolmes riigis asuvaid kontoreid kui tütarettevõtteid, mille kaudu projekte juhitakse. Kontserni Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetes töötab 01.mai 2016. aasta  seisuga kokku 51 inimest.

ELL web presentation icon

 

 

 

 

Ettevõtte tutvustus (PDF presentatsioon)


Ettevõtte tänases kinnisvaraportfellis on 185 000 m2 üüritavat pinda:

  • 4 kaubanduskeskust (Viru Keskus Tallinnas, Spice ja Spice Home Riias, Panorama keskus Vilniuses): 120 000 m2 üüripinda ning 460 üürnikku
  • 2 büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas),: 25 000 m2 üüripinda, ärihoonetes töötab igapäevaselt 80 ettevõtet ja 1200 inimest
  • 3 hotelli (Nordic Hotel Forum, Tallink City Hotel ja Tallink Express Hotel Tallinnas): 762 tuba ning 39 000 m2 pinda